Prekių krepšelis

Laikrodžio sandara

Laikrodžio sandara
11 April, 2018


LAIKRODŽIO DALYS


    Laikrodį sudaro daug kartu veikiančių dalių tam, kad preciziškai rodytų laiką bei, kad vykdytų ir kitas naudingas funkcijas, tokias kaip: chronografas, altimetras, žadintuvas, dienos/mėnesio kalendorius, mėnulio fazes ir t.t. Čia pateiksime pagrindines išorines ir vidines laikrodžio sudedamąsias dalis ir jų funkcijas.


Išorinės laikrodžio dalys


Stikliukas


Dažniausiai pasitaikantys, ciferblatą dengiantys ir apsaugantys, laikrodžių stikliukai:

  • Akrilinis stikliukas - iš nebrangaus plastiko, kurį, esant lengviems įbrėžimams, galima nupoliruoti.
  • Mineralinis stikliukas - sudarytas iš kelių elementų, kuriuos termiškai apdorojant išgaunamas neįprastas tvirtumas ir tuo pačiu itin patikima apsauga nuo įbrėžimų.
  • Safyrinis stikliukas - brangiausias ir tvirčiausias, iki 3 kartų tvirtesnis nei mineralinis ir net iki 20 kartų tvirtesnis nei akrilinis.
  • Sapphitek stikliukas - užpatentuotas ir naudojamas Swiss Legend laikrodžiuose. Ši kompanija itin didžiuojasi savo stikliuko technologija ir konkrečiai jam skiria net 10 metų garantiją. Patvarumo atžvilgiu, tai yra tarpinis variantas tarp safyrinio ir mineralinio stikliukų.
  • Flame Fusion stikliukas – užpatentuotas ir naudojamas Invicta laikrodžiuose. Patvarumo atžvilgiu, tai yra tarpinis variantas tarp safyrinio ir mineralinio stikliukų.


KarūnėlėLaikrodžio karūnėlė (galvutė) dažniausiai naudojama laiko ir datos nustatymui. Aukšto vandens atsparumo laikrodžiuose naudojamos prisukamos karūnėlės siekiant geresnio hermetiškumo.


Ciferblatas


Ciferblatas tai laikrodžio “veidas”, kurį sudaro skaitmenys, indeksai ir paviršiaus dizainas, vadinamas ciferblatu. Papildomi mažesni ciferblatai esantys didžiojo viduje naudojami papildomoms funkcijoms, tokioms kaip chronometras ar datoms.


KorpusasKorpusas laiko visas vidines laikrodžio dalis. Nerūdijančio plieno korpusai yra dažniausi, tačiau naudojami ir keraminiai, titaniniai, auksiniai, sidabriniai, platininiai. Pigesni laikrodžiai dažniausiai turi žalvarinius korpusus.

 

Apyrankė (brasletas, dirželis)

 

Brasletas yra derinamas prie laikrodžio korpuso stiliaus ir dažniausiai yra tokios pat medžiagos kaip ir laikrodžio korpusas. Šio tipo apyrankės dalys atsisega norint pakeisti jos ilgį. Brasletai paprastai yra nerūdijančio plieno, sidabro, aukso, keramikos arba kelių medžiagų kombinacija

Dirželis – tai odinė, plastikinė ar medžiaginė apyrankė.

 

Mechanizmai

 


Šiuolaikiniai laikrodžių mechanizmai yra skirstomi į dvi kategorijas: automatiniai-mechaniniai ir kvarciniai.

Daugelis automatinių mechanizmų pasikrauna tiesiog nuo kasdieniškų rankos judesių nešiojant laikrodį. Kvarciniai mechanizmai energijos semiasi iš baterijos ir, priešingai nei laikrodžiai su auto-mechaniniais mechanizmais, nenustoja veikę praėjus ilgesniam laiko tarpui jo nenešiojant.