Prekių krepšelis

Kaip tinkamai prižiūrėti laikrodį

Kaip tinkamai prižiūrėti laikrodį
7 April, 2018

    Surinkome ir susisteminome, mūsų nuomone, svarbiausią informaciją kiekvienam planuojančiam įsigyti ar jau įsigijusiam lakrodį.

    Šis trumpas gidas padės Jums priimti teisingą sprendima išsirenkant laikrodį ir užtikrinti ilgą jo tarnavimo laiką.

Vandens atsparumas

    Laikrodis pažymėtas vandens atsparumo ženklu (WR, Water Resist, Water Resistant), tačiau be tikslaus leistino gylio indikatoriaus yra atsparus tik atsitiktiniems sąlyčiams su vandeniu. Tokio laikrodžio jokiu būdu negalima panardinti vandenyje.

    Laikrodžiai su aukštesniu vandens atsparumu yra dažniausiai pažymėti leistino gylio indikatoriumi metrais ant nugarėlės. Gamintojai pasitelkia įvairius būdus, norėdami suteikti laikrodžiui didesnį vandens atsparumą. Populiariausi yra šie: naudojamos guminės tarpinės, prisukamos laikrodžio nugarėlės ir karūnėlė.

Vandens atsparumo reikšmės

  • Vandens atsparumas iki 30m (3 ATM). Atlaiko atsitiktinius vandens purslus ir lietų. Su šiuo laikrodžiu negalima maudytis ar nardinti jį į vandenį.
  • Vandens atsparumas iki 50m (5 ATM). Pritaikytas kasdieniams susidūrimams su vandeniu, tačiau maudytis su juo nerekomenduojama.
  • Vandens atsparumas iki 100m (10 ATM). Pritaikytas maudymuisi, tačiau netinka nardymui.
  • Vandens atsparumas iki 200m (20 ATM). Pritaikytas ir maudymuisi, ir nardymui.

Dėmesio: Nerekomenduojame maudytis ar nardyti su laikrodžiu, kurio karūnėlė neprisukama prie korpuso ir vandens atsparumas yra mažesnis nei 100m. Taip pat verta paminėti, kad laikrodis turi būti periodiškai profesionaliai tikrinamas, kadangi detalės užtikrinančios vandens atsparumą laikui bėgant dėvisi ir praranda originalias savybes.

 

Stikliuko priežiūra

    Jūsų laikrodžio stikliukas gali turėti atsparumą įbrėžimams, tačiau visiškai nesiraižančio stikliuko nėra. Todėl, pasibaigus darbo dienai, nerekomenduojame laikrodžio tiesiog numesti ant spintelės ar į stalčių. Norint išlaikyti gerą estetinę laikrodžio išvaizdą rekomenduojama jį laikyti specialioje dėžutėje (dažniausiai tam tinka originali laikrodžio dėžutė) arba apvynioti minkštu audiniu. Sudaužytus ar skilusius stikliukus būtina keisti nedelsiant, kadangi net itin ploni įskilimai gali praleistį drėgmę į mechanizmą ir privesti prie gerokai rimtesnių bėdų.

Apyrankės pasirinkimas

Jei jūs dirbate fizinį darbą ar užsiimate kita aktyvia veikla, dėl kurios prakaituojate, praktiškiausias apyrankės pasirinkimas yra metalinė ir guminė apyrankės. Pastovi drėgmė blogai veikia natūralios odos apyrankes ir gerokai spartina jų susidevėjimą.

Baterijos keitimas

    Laikrodžiai naudojantys baterijas yra vadinami kvarciniais. Baterijos tarnavimo laikas įvairus – nuo vienerių iki keletos metų.

Laikrodžio valymas

    Korpusą geriausia valyti minkštu audiniu ir dantų krapštuku. Sunkiai prieinamų ertmių, kuriose susikaupęs purvas, valymui naudokite dantų krapštuką, po to minkštu audiniu jį nuvalykite. Metalinę apyrankę ir vandeniui atsparų korpusą galima valyti vandeniu, o baigus valyti – rekomenduojama nusausinti.

Automatinio laikrodžio priežiūra

    Nors auto-mechaniai laikrodžiai neturi baterijos, tačiau, norint užtikrinti sklandų laikrodžio veikimą reikalinga lengva priežiūra.  Net jei nešiojate tokio tipo laikrodį kiekvieną dieną, rekomenduotina bent kartą į dvi savaites jį prisukti rankiniu būdu. Jei laikrodį nešiojate ne kasdien – prisukti bent du kartus į savaitę. Stenkitės laikrodį prisukinėti tuo pačiu metu kiekvieną dieną, tai ypač sveika mechanizmui.